Jsem něžný,jsem krutý.........jsem život.

Menší info v komatu

13. října 2013 v 23:48 | Alice |  My life, my world
Jak si možná už někteří všimli, tak blog tak nějak nejede. Občas sem zajdu, ale už vlastně nic moc nepíšu. Ono ani není moc co. U Whovianů jsem nějakou dobu nebyla, fotit taky není co, celkově na mě dopadaly deprese, ale jednu novinku bych přece jenom měla. Tou novinkou je, že jsme zase začala hrát WoW. Svoji Avelion mám pořád ještě na Anthorii, ale vzhledem k tomu, že mám ráda videa od Smusy a on někdy v červnu nebo kdy začala pařit na Soulwellu za belfa(blood elf- krvavý elf), tak jsem se tedy rozhodla, že si tam založím novou Avelion, tentokrát u krvavách elfů. A tak se zrodila priestka Avelion, belfka co expila v klidu do nějakýho čtrnáctýho lvlu. Tehdy jsem poprvé uslyšela o Roleplay. Teda né tak úplně poprvé. Patuji si, jak jsem slyšela o RP a myslela jsem si, že budu eRPit třeba Jainu Proudmoore XD
Ale jinak jsem o tom vážně nic moc nevěděla. A tak jsem se zeptala na chatu, jestli by mi to někdo nevysvětlil. Hned se mi ozvali tři hráči a dva z nich mi doporučili, abych napsala hráči jménem ceroth, že mi to vysvětli. Popravdě, moc se mi do toho nechtělo. Bála jsem se odmítnutí. Napsal, ať počkám, že dojde dung a pak se mi bude věnovat a já se bála, že jsme ho naštvala, nebo že mě jen tak odbyde. Popravdě, trochu mi vadí, že to neudělal. Kdyby měl ten den špatnou náladu, kdyby mě odbyl nebo nějak naštval, cokoliv, tak bych si asi RP nikdy tolik nezamilovala. Ale on mě hnedka přijal do guildy i když jsme mu řekla, že s RP absolutně nemám žádný zkušenosti. Řekl mi, abych si koupila guildstone a po aktivaci mě to portlo do Elrendarské pevnosti- pevnosti naší guildy. Tam už na mě čekal usměvavý elf v bílozlaté zbroji a vysokým culíkem bílých vlasů, který se mi definitivně představil, jako Ceroth Sunhand. Dodnes si pamatuji, jak mě odvedl do salónku a začla mi podrobně polopaticky vysvětlovat, co je roleplay. Už z toho názvu je jasné, že je to trochu jiná hra. Možná už jste někteří slyšeli název LARP- Living Action Role Play. A RP je v podstatě totéž, jen ve virtuální formě. Vytvoříte si svoji postavu(nemyslím založit, můžete použít jakoukoliv co máte, prostě jen aby jste byli ve hře), dáte jí minulost, osobnost a vyšelete ji do světa. První postava kterou si každý založí je mu asi nejpodobnější. Ať se snažíte jakkoliv, do hlavní postavy prostě vždycky vložíte kousek sama sebe, občas větší kousek než si myslíte. Toho dne, kdy jsem byla přijatá do guildy Elrendar keep se zrodila nová Avelion- drobná elfka se zrzavými vlasy, ještě témeř dětskou tváří a schopnostmi vyvolat Světlo. Byla to plachá elfka, co toho moc nenamluvila a co je hlavní- trpěla ztrátou paměti. Kapitán Falanthir Brightspear(Cerothův alt XD) ji našel v lese a zachránil před jistou smrtí a to je její první vzpomínka. Pamatovala si některé další věci, jako třeba, že je asi kněžka, nebo některá slabá kouzla, ale nic víc. A takhle Ave začala svoji pouť. Později jsme jí vymyslela minulost na které popravdě pořád makám a taky budoucnost, protože... proč Ave vlastně ztratila paměť? Bylo to dobrovolné, násilím, nebo si toho ani nevšimla? A kdo vlastně byla? Spousta otázek k zodpovězení a odpovědi jsou stále ještě v nedohlednu.
Ave se poději rozkoukala, rozkecala, našla přátele, projevila se u ní až nezdravě drzá povaha a já eRPila dál. Teď už eRPím asi tak skoro čtyři měsíce a hrozně se mi to líbí. V RP se musí dodržovat určitá pravidla a já je neznala, ale i tak to celkem šlo. Občas jsem se nevyhnula RP failům, ale naštěstí tu vždy byl někdo(nejčastěji Cery nebo Altash), kdo mě napravil a řekl mi, co dělám špatně. Ještě pořád dělám věci špatně, ale už snad né tolik, jako na začátku. Navíc je tu jedne bonus pro vás- já si všechny ty RP screenuju (dělám si obrázky ze hry, kde je chat), díky čemuž vím, co postavy přesně říkaly nebo dělaly. A proč? Protže potřebuju probudit představivost a psát. Chci ptát. Nechci, aby byly věci z minulosti zapomenuty, když se mi tolik líbí. Občas když se večer nudím, tak si prostě otevřu složku, rozkliknu si obrázek a pak jenom překlikávám další stránky a čtu chat jako bych četla knihu. A že je to zatraceně dobrá knžka.
Já sama nedokážu přesně vystihnout, co jsem v určité chvíli cítila, ale pokusím se vám ten příběh co se točí už nějakou dobu přiblížit. Začala jsem p nějaké době psát povídku na pokračování s názvem Stín vzpomínek, která mapuje příběh Ave v Elrendaru i mimo něj. Nevím, jak často budu psát, ani jestli se vám to bude líbit, ale když mě chytně psavá, tak prostě psát budu. RP je super pro ty, co chtějí zažít ve hře něco nového, nebo mají rádi třeba hru Dračí doupě, protože to je přesný příklad RP. Já osobně jsem si našla celkem dost přátel, nějakou dobu dělala ooc (out of characker) cvokaře a zažila skvělá dobrdružství.
Pro ty, co by se chtěli připojit, tak stránky jsou tady
Pro ty, co by jen chtěli sledovat věci týkající se naší guildy, tak stránky Elrendaru jsou tady (sekce dění v RP popisuje co se událo, první zmínka o Ave je tady)

Povídku budu sepisovat podle nálady, jen když se mi bude chtít(snad se mi bude chtít často). Snažím se držet se původních dialogů, ale občas je trochu budu muset pozměnit, protože než někdy napíšete nějakou reakci, tak už druhá postava mluví o něčem jiném, tak tomu budu muset dát určitý řád, ale tak, jen abych nezměnila obsah těch slov. Povídka bude většinou převážně z dialogů a nevím, jestli nějak vůbec záživná. Navíc screenovat jsme začala až od období asi tak poloviny třetí kapitoly, i když některé věci si pamatuji úplně přesně, co postavy řekly. Prostě mi to uvízlo v hlavě a já na to ráda vzpomínám ;-)
První kapitolu sem dám hned- má základ jen v tom, jak kapitán Ave našel v lese, nic jsme nezaerpili(nezahráli) a bylo to je čistě z mojí představivost. Druhá kapitola stejně tak a třetí do příchodu kapitána taky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama