Jsem něžný,jsem krutý.........jsem život.

Srpen 2012

Deníček mrtvoly- část druhá

30. srpna 2012 v 22:31 | Alice |  My life, my world
16.května 2012
Jak jsem už řekla, předchozí den mě holky co byly na Klinické biochemii moc neuklidnily, když mi oznámily, že jim to zrovna moc nevycházelo. Hlavně teda měření kdyseliny močové. Temtokrát jsem se na zkoušlu připravila a zvhledem k tomu, že nás celý rok strašili, že budeme muset umět principy těch realcí nazpaměť a v protokolu, že budou začerněný. takže jsem se šprtala o sto šest. a že to nebylo nic lehkýho. taky kdo by řekl, že v životě budu potřebovat někdy znát principy, když to už všechno dělají stroje. Jenom pro příklad tu nejlehčí reakci- stanovení glukózy enzomatickou reakcí GOD/POD:
"Glukóza se oxiduje kyslíkem za katalytického působení glukosidázy na peroxis vodíku a glukonát. Vzniklý peroxid vodíku se stanovuje oxidační kopulací se substituovaným fenolem a 4-aminoantipyrinm katalyzovanou enzymem peroxidázou"
Jako vzoreček o dvou řádcích se to dá, ale tohle se naučit je hrůza. Takže asi chápete, jak sem byla vyklepaná a se mnou i několik dalších holek, co tam taky šly na odpoledne. Ještě k tomu nás holky z dopoledne hezky "uklidnily", že ty reagencie jsou prošlý, takže se máme těšit na výsledky a já si pořád jenom dokola opakovala, že musím dostat něco normálního, nejlíp žádnou enzymovou reakci, což se vyplnilo jenom napůl.

Deníček mrtvoly

27. srpna 2012 v 11:39 | Alice |  My life, my world
Néééé, nejsem mrtvá, i když si to někteří z vás mohli podle počtu článků za minulý měsíc myslet. Ve skutečnosti sem byla jenom neskutečně líná sem cokoliv přidat a když už jsem si našla na něco čas a zapla notebook, tak jsem stejně nakonec skončila na Facebooku u SimsSocial. A to ještě za předpokladu, že se mi ta stránka vůbec načetla. Asi bych si měla udělat pořádek na harddisku(a taky u sebe v pokoji XD). A co se za tu dobu zatím stalo??? No, vezmeme to popořadě
Zápis první- MATURITA