Jsem něžný,jsem krutý.........jsem život.

Květen 2012Protože je to o lásce

25. května 2012 v 21:40 | Alice |  Otherky
Na tenhle problém lze nahlížet z různých úhlů pohledu
Samozřejmě že takovýhle vztáh mezi rodiči a dětmi taky zavrhuju. Ale mezi sourozenci občas bývá. Popravdě, když se podíváte do dějin, tak se tam věčně někdo vdával za sourozence nebo třeba sestřenice za bratránka.
Pokud už se ale dva sourozenci rozhodnou posunout svůj vztah do ložnice, měli by být alespoň rozumní, protože všichni víme, jak to končí, když někdo pak takhle otěhotní. Tohle na tom zavrhuju- když dva nejsou dost zodpovědní.
Ale zle na to nahlížet i z jiného pohledu. Oni za svoji lásku nemohou. Nevybíráme si, do koho se zamilujeme. A navíc nemusí jít vždycky jenom o sex. Často to bývá prostě jenom čisté a nesobecké lásce. Navíc toho druhého znají, takže je už nemůže snad ničím překvapit. A stejně ji musí zkrývat.
Jsem sice katolička a vím, že tohle moje víra zakazuje, ale myslím si, že lidé mají na výběr, jak se zachovají. A pokud je to jen oboustranná čistá láska tak mi to u sourozenců nevadí(mezi rodiči a dětmi to mi už vadí). Dokonce jsem četla o páru, který se až tesně před svatvou dozvěděl, že jsou ve skutečnosti odlučenými sourozenci. jiný pár dokoce už takhle vychoval několik zdravých dětí(ne vždycky se narodí postižené dítě) a teprve po několika letech manželství se dozvěděli, že jsou sourozenci.
Ne, já bych nezatvrovala svoje srdce vůči vztahu, který nechápu. Klidně si mě za tenhle postoj odsuzujte, ale je to můj názor, kterej neměním. Vždyť i Yuuki a Kaname byli sourozenci a partneři zároveň(juj, spoiler XD)

Navíc se mi podařilo najít jedno nádherný anime, který o tomhle vypráví. O komplikovanosti, útrapách, ale i kráse takového vztahu. Je to japonsky s anglickýma titulkama, tak snad máte u sebe slovník. I když láska myslím nepotřebuje překládat.

Mateřská láska

12. května 2012 v 16:18 | Alice |  Oblíbená videa
Myslím si, že přesně takhle vypadá pravá, nesobecká mateřská láska.
Nachápu, jak ji mohou někteří lidí kritizovat za to, že nešla na potrat(celý článek je tady). U mě taky mamka tušila, že nebude něco v pořádku, když mě skoro potratila a vidíte- sem tady a sem šťastná, že mám svoji milující maminku(i když ji občas přivdím k šílenství XD).
Lacay je pro mě hrdinkou- jen málokdo se dokáže postarat o postižené dítě, ale ona před tím neutekla, nebyla zbabělá, ale postavila se k tomu čelem a je tou nejlěpší inspirací pro všechny matky.


Melu blbosti

10. května 2012 v 14:34 | Alice |  My life, my world
Myslím, že už to začíná. Mám takovej ten divnej pocit a s toho všeho stresu mám pořád chuť na sladký. však znáte takovej ten pocit před písemkou , když se ráno v autobuse zoufale snažitě naučit látku, ne??? Myslím, že jo.
Takhle přesně to na mě začíná všechno padat. snažím se dočíst aspoň pár knížek z povinné četby, ostatní zkusim zkouknout na videu. Navíc se můj noťásek po půl roce zase rozhodl trucovat a nechce se mu jet. dokonce ta mrcha zase nejde ani vypnout, takže zase budu muset čekat až se sám od sebe vybije, pak zase nabije a zase vybije. Na třetí zapnutí pak většinou zase funguje. Štěstí, že mám chadící podložku, co z něho žere tak dvakrát víc energie, než potřebuje k provozu. AAAAAAAAAAAAAAAAA, melu nesmysly.
Jinak zatím nic moc novýho se tu něděje. Státní maturity mi až na málo času v češtině a nízký rozmezí slov v anglické slohovce přišly nějak podezřele snadný. mám pocit, že to nejhorší mě teprve čeká. Začínám litovat, že jsem nešla na mikru, ale na hematologii. bojím se, jestli všechny ty věci zvládnu. Nejsem zrovna učící se typ. A ještě k tomu očekávání mamky, která už plánuje, jak mě odveze do Pardubic. Já tam nechcííííííííííííííííííííííííííí
No nic, já si jdu dát do mrazáku jogurt(terapeut pro moje nervy) a pokusím se přečíst pár stránek z knížky. jinak bych ale zoufale potřebovala dvě věci- tak týden navíc a další díl Sharm's intaractive story. Je to hrozně napínavý. Navíc jak tam přidává postavy, tak moje Avelion je číslo 20 a už tam bylo 18 postav. a občas přidá jednu, občas žádnou, ale občas i tři postavy. A já bych byla strašně ráda, kdybych se mohla přidat k její skupině(přece jenom poté co Persuader zabil Athenista je tam prázdný místo- ráda bych je zaplnila). Třeba mi sharm nakonec to přání splní, když pro ni ke každé kapitole dělám obrázky. Dva jsem teď udělala i o Avelion. Ten první(odkaz tady)se i zdá takovej normální, ale na ten druhej(tadýýýýýý) se fakt nemůžu vynadívat.
Přemýšlím, že bych později šla na deviantart, ale pořád nevím přezdívku(Avelion používám skoro všude, ale líbí se mi i Memora)
no nic, já se půjdu vrhnout zpět do víru učení, mraženýho jogurtu a stresu. Držte mi pěstičk, ať se mi podaří udělat maturu(nejlíp abych si vylosovala histologii) a ať je v dalším díli SIS porkačování a ne flashback. ;-D

Animace Sylvanas

5. května 2012 v 18:32 | Alice |  WoW obrázky