Jsem něžný,jsem krutý.........jsem život.

Leden 2012

Upíři, voda a vzteklina aneb já mám taky teorii

24. ledna 2012 v 22:06 | Alice |  Vampirismus
Vzhledem k nemocem, které se objevovaly v souvislosti se zmínkami o vampirismu se nejčastěji uvádí porfirie. Ale mě tak nějak v mikrobiologii napdalo i něco dalšího. Zrovna jsme totiž brali vzteklinu a nebýt zmínky o vodě, ani by mě to asi nenapadlo. Totiž není možné, že někteří lidé, které ve středověku považovali za upíry byli nakažení vzteklinou??? No řekněme si některá fakta:
Jak se člověk mohl nakazit vampirismem??? Pokud vynecháme ty keci o sebevraždách a nepokřtěných mrtvých, tak docela přicházela v úvahu i pokousání zvířetem. Respektive vlky a netopýry. Pokud si říkáte, že je to blbost, tak si zkuste uvědomit, že i když se momentálně se vzteklinou setkáte jenom vyjímečně, před zavedením očkování(hlavně lišek, ale i dalších lesních zvířat) proti vzteklině se tato nemoc podle mě vyskytovala celkem hojně. Takže pokud jste přežili pokousání vlkem a vzhledem k tehdejší hygieně a medicíně anásledné infekce, mohlo se vám stát, že jste za pár měsíců stejně podlehli vzteklině. A pokud vás pokousal netopýr, tak už nikdo nemohl zabránit tomu, aby následnou nemoc nespojovali s vampirismem. Taky přece podle záznamů z tehdejší doby práve tyto dvě podoby na sebe upíři brali.


Animatrix

17. ledna 2012 v 18:04 | Alice |  Moje recenze
Snad každý z mojí generace zná ten příběh- příběh o Matrixu.
Kolikrát se vám už zdál sen tak živý, že jste po probuzení nevěřili, že by to mohl být jenom sen. A co když jste se vlastně ani neprobudili. A... je vůbec nějaká možnost se probudit???
Svět, tak reálný a zároveň nemožný, jak si to jen umíte přestavit. svět Matrixu. V době, kdy válku lidí a robotů vyhráli roboti v něm žijí téměř všichni lidé. Téměř všichni.
Film samotný se skládá s několika částí:
-Poslední let Osirise vám ukáže poslední cvíle posádky této lodi
-2.Renesance vám ukáže počátek a následky této hrůzné války
-Dětský příběh, Program, Světový rekord a další příběhy, které vypráví příběhy lidí z Matrixu.
I když to vypadá, že by se dala najít odpověď, otázka je stále tíživější: Co je vlastně reálné.

Úspěěěěěěěch

16. ledna 2012 v 14:14 | Alice |  My life, my world
Konečně se mi to povedlo. Konečně už žádný(zásadní) omezování při výběru písniček. Konečně už žádný stresování t kliniky. Konečně už žádnej pitomej bolavej zub.
No, tímhle jsem asi vyjmenovala svoje vyřešený mindráky a teď to trochu rozepsat.
Tak za prvé-ten nejlepší bod- Youtube mi konečně dovolilo nahrávat i videa, která mají v sobě nějakou"zakázanou" písničku. tím jsou myšleny písničky, na který má někdo autorský práva, ale u mě to UŽ NENÍ OMEZOVANÝ. Normálně jenom napíšou, že je to součást obsahu a dál se tím už nezabývají a video je pak klidně VEŘEJNÝ XD Myslím si, že si stačilo jenom počkat a po určité době se to prostě už povolí samo. Takže se těšte- videa přichází ;-D
Druhej bod je asi ten nejnudnější, co jsem mohla zažít- asi 4 hodiny jsem musela psát(respektive přepisovat) protokoly doklinické biologie. Tahle práce je fakt za trest.


Noc hrůzy

15. ledna 2012 v 23:29 | Alice |  Filmy online

Online tady
Ke stažení s českýma titulkama(dabing zatím není) zde.

Noc hrůzy(Fright night)

15. ledna 2012 v 23:21 | Alice |  Moje recenze
Charley je ve škole oblíbený, chodí s úžasnou Amy a až na problémy s motorkou ho vlastně nic netrápí. Jednoho dne se vedle jeho domu přistěhuje nový soused- Jerry. Vypadá jako pohodář, ale Cherleyeho kamarád Ed má na to jinej názor. Ed si všimnul, že v okolí nějak záhadně mizí lidé a snaží se přesvědčit Cherleyeho, že Jerry je upír, co vybíjí celý okolí. Charley mu to nevěří, ale druhého dne Ed chybí ve škole(co by se asi tak stalo XD). Charley si pomalu začíná domíšlet dílky skládačky. Jednoto večera se k Jerrymu vloupe a najde tam zamčenou svoji vyděšenou sousedku, ale než ji stihle osvobodit, je z úkrytu svědkem toho, jak ji Jerry kousne. Charley se pak snaží přesvědčit svoje okolí, že Jerry je nebezpečný, dokonce se pokusí o radu požádat odborníka na upíry Petera Vincenta. Bohužel nikdo až na Jerryho si jeho varování nevšímá a ten se rozhodne se Charleyho zbavit. A tak Charleyemu začíná zběsilý boj nejenom o vlastní život...

Hodnocení:

Joker

9. ledna 2012 v 14:07 | Alice |  Sranda musí bétVše nejlepší do nového roku

1. ledna 2012 v 2:17 | Alice |  My life, my world
Tak to zase rychle uteklo a je tady další rok-2012.
Popravdě tenhle článek bych asi ani nenapsala, kdybych se teď nekoukla na svůj blog na návštěvnost, která mě vážně zaskočila- ve dvě v noci na Nový rok tu už byli čtyři lidi a dva sou teď online XD To se mi občas nestává ani ve dne.
Jinak bych vám ale chtěla popřát, aby jste si tenhle rok co nejvíce užili a taky bych ráda poděkovala všem, co v minulém i tomhle roce na můj blog zavítali. Pokusím se vás dalšími články neunudit k smrti ;-D

Už raději půjdu do postele- zítra mě čeká den s navštěvováním příbuzných a k tomu ještě vypracovávání maturitních otázek, i když ve stavu, v jakém se momentálně nachází můj krk bych raději zůstala doma. Popravdě ani dneska večer mi to nedovolilo někam vyrazit s kamarády, tak víte co- dejte si taky jednu skleničku na mě Mrkající