Jsem něžný,jsem krutý.........jsem život.

Duben 2011

Merlin 1.řada- 3.Znamení Nimueh

30. dubna 2011 v 14:24 | Alice |  MerlinKašlu vám na svatbu

29. dubna 2011 v 14:03 | Alice |  My life, my world
Nechápu, co s tou svatbou všichni tak nadělají. No jo, žení se princ, pro Anglii velká událost, ale fakt tím musí zasekat celou televizi, noviny a net??? To mi příjde trochu uhozený, když na mě odevšud vykukují obličeje novomanželů.

PS:Taky se nedivte, když se tu nějakou tu chvilu neobjevím. Jednak tohle píšu s vědomím, že bych měla při chřipce ležet v posteli, ale taky mi pondělím začíná pět týdnů praxe v nemocnici, takže asi vážně na nic nebudu mít čas.
ale pro ty z vás, co sem ještě chodí asi nachystám nějaký ty díly Merlina a přemýšlím že sem hodím online i Doctor Who.

Ery, leu, Hb....

26. dubna 2011 v 21:12 | Alice |  My life, my world

Tak nějak jsem už předem věděla, o čem bude většina článků na tohle téma. Jasně, upíři jsou prostě hitem posledních let, ale proč o nich kecat v souvislozti se vším??? Vždyť krev nemusí být jenom pití. Ono to vlastně fakt není k pití XD Jasně, každej z nás někdy zkusil ochutnat, i když třeba jenom když se říznul do prstu a (popravdě instinktivně) si strčíl prst do pusy. Ale myslíte si, že by někdo dokázal krev vypít??? Možná by to pár odvážlivců zkusilo, ale na tohle fakt není lidskej žaludek stavěnej. Takže by jste nejspíš zvraceli celej den a pravděpodobně měli i otravu z nějakýho toho protisrážecího činidla. Nebo kdyby jste pili čerstvou tak se vám srazí přímo v žaludku. Ble...a dopadlo by to zase s hlavou v záchodové míse.
Ne, krev je potřeba na mnohem důležitějším místě- v našich žilách. Já sama už párkrát zažila, když s ní nebylo něco v pořádku, nebo jí v těch žilách bylo kvuli úrazu málo a není to nic moc pěknýho.
Momentálně se na krev dívám jako na svoji budoucnost. Ne, nehodlám zase odbočovat k upírům, ale k práci. Vzhledem k tomu, že na škole máme hematologii, tak jsem se rozhodla, že z ní budu maturovat a asi později bych chtěla krev studovat i na vysoké. Pro nezasvěcené je krev to červený, kde se dá najít pár červených krvinek, pár bílých a nějaký ty krevní destičky. Pro zasvěcené je to směs obsahující ery(erytrocyty), leu(leukocyty), trombocyty, různé imunoglobuliny, 13 srážecích faktorů a to už vůbec nechci mluvit o metabolických látkách jako glukosa, močovina, atd.
Je toho tam celkem dost, nemyslíte??? A kolik se dá získat chorob.... ale i tak mi to příjde, jako nejmíň něchutnej vzorek ze kterýcho se dá zjistit asi nejvíc věcí.
Myslím si, že není důležitější těkutina v těle, než krev. Pokud na to máte jinej názor, tak sem s ním ;-D

Merlin 1.řada- 2.Valiant

23. dubna 2011 v 20:51 | Alice |  Merlin


Ke stažení:
anglicky s titulkama(neozkoušeno)

Merlin 1.řada- 1.Volání draka

23. dubna 2011 v 18:08 | Alice |  Merlin


Ke stažení:
anglicky s titulkama(neozkoušeno)


Merlin

19. dubna 2011 v 21:41 | Alice |  Moje recenze
Pro ty, co by čekali další klasické zpracování starého příběhu bude tenhle seriál asi zklamáním. Pro ty, co chtějí něco nového ale zaručeně hitem.
Přesouváme se do dávného Kamelotu, kam poprvé přichází Merlin. Kdo by čekal starého dědka s urozeným chováním jako v originále, tak se dost zmýlí. Merlin je tady stejně starý jako Artuš, ale ještě k tomu je to jenom obyčejný vesnický kluk. No, ne zas tak obyčejný. Už od narození totiž tak nějak ovládá magii. To by nebyl v původním příběhu zas až takový problém až na to, že Artušův, otec Uther Pendragon, nechal magii už před dvaceti lety zakázat pod trestem smrti. Taky kvuli tomu poslala matka Merlina na Kamelot za svým starým přítelem Gaiusem, který pracuje u krále jako lékař.
No, takhle se dostal na Kamelot, ale jak to je dál???
Merlin zjistí, že pod hradem je vězněn poslední žijící drak, který se mu snaží vysvětlit, že jeho osud a osud Artuše jsou propojeny a že ho musí chránit. Jak ale chránit prince, když jste jenom pomocník lékaře a ještě k tomu se vám podaří si prince hned na začátku poštvat proti sobě??? Tohle bude vážně těžký úkol- chránit někoho, koho nesnášíte, naučit sepořádně magii a přitom se nenechat chytit, což by znamenalo okamžitou smrt.
Co se týče ostatních postav příběhu, z původního příběhu toho zase tolik nepobrali. Jak se dalo čekat, tak se tady objeví lady Morgana, Guinevere a dokonce i Mordred nebo Lancelot. Ale z původního příběhu jim vážně moc nezbylo. Morgana je schovankou Uthera, Guinevere je její služka a Lancelot se tam jen tak mihne.

Hodnocení:


Oběť: Lovec krve (Rise:Blood hunter)

11. dubna 2011 v 12:22 | Alice |  Moje recenze

Reportérka Sadie Blake se jednoho dne ke svému zděšení probudí v márnici. Pokud by to bylo jen tak a ona ny byla živá, tak by to zas až tak nevadilo. Ale Sadie se tak nějak nedobrovolně stala upírkou. Když zabije prvního člověka a selžou i pokusy o sebevraždu, vymezí si vlastní cíl- zabít upíra, který může za její smrt. Ale jak to tak bývá, cesta k němu vede přes mnoho dalších obětí, které Sadie rozhodně nebude litovat.
Dokonce se spojí i s policistou, jemuž onen upír zabil dceru, a uzavře s ním spojenectví výměnou za to, že ji pak zabije.


Hodnocení:

Je toho na mě moc

10. dubna 2011 v 18:06 | Alice
Tak se zase po delší době ozývám. Možná jsem to měla udělat už dávno, ale poslední dobou nejsem nějak ve své kůži.
Předminulej pátek se mi podařilo úžasně se nervově složit přímo ve škole v hodině klinické biochemie. Bohužel se mi to stalo zrovna ve chvíli, kdy se mě učitelka na něco zeptala před tabulí, takže mám díky tomu ještě pětku. Navíc držím druhé místo ve třídní hitparádě nervových zhroucení, když jsem se rozbrečela před celou třídou a utekla na záchod a hned o přestávce domů, jinak bych asi s tou náladou do někoho zabodla tužku. Ale na Šárku v tomhle nemám XD
Takže jsem se posledních pár dnů snažila vzpamatovat a zjistit, co se vlastně stalo, protože takhle jsem se složila jenom párkrát v životě a vždycky to bylo jenom když jsem už fakt hodně ječela při nějaké hádce, ale tady jsem byla v klidu. Nakonec jsem to nechala být, protože jsem si hlavně potřebovala odpočinout. Poslední měsíc bych snad dokázala prospat celej den, ale jak je večer, tak mě do postele nedostane. Zatím jsem na to zkoušela meduňku, teplý mlíko i unavit se přez den, jak nejvíc to jde, ale asi si brzo půjdu k doktorce pro nějaký prášky, jinak se nevyspím už vůbec. Což by nebylo tak hrozný, kdybych měla být jenom ve škole, ale já musím být absolutně fit na to, abych mohla vyrazot do nemocnice.

Sharm- Draenei

8. dubna 2011 v 20:01 | Alice |  WoW videa