Jsem něžný,jsem krutý.........jsem život.

Červen 2009

Peticeeeeeeeeeee

26. června 2009 v 9:55 | Alice |  My life, my world
Tak jsem se přece jenom rozhodla tu petici za nový dabing Stmívání vyrobit, protože to, jak to namluvili, je vážně hnus.

Sami musíte uznat, že tohle je HNUS a to vážně příšernej. Jenom u nás na škole jsem našla víc jak 50 lidí, kteří by se na to hodili mnohem víc.
Takže pokud máte blog, podepište se a dejte to tam. Čím víc se nás připojí, tím spíš toho dabingu dosáhneme. Nebo si aspoň přečtou, co doopravdy říkají("Japere, to se nejí"-kterej debil to vymyslel)
Nechala jsem tam zatím volný místo,ale nevím, jestli je to málo, nebo moc. Podle toho, jak se zapojíte.(dá se to ještě rozšířit)
Do petice napište nejdřív přezdívku a pak pod to svůj blog(pokud ho máte). A pak si to na ten blog dejte :-*

Upíří slovníček...

15. června 2009 v 14:27 | Alice |  Mystika a fantasy
...aneb nějaký ty pojmy


ČESNEK: Již odedávna ho lidé používali jako léčivou rostlinu. Věřili, že jeho silný pach odhání zlé duchy a upíry.
KŘÍŽ: Kříž je posvátný křesťanský symbol. V Drákulovi je poprvé použit jako účinný nástroj proti upírům.
LAMIA: Tato upírka se objevuje v mnoha starověkých bájích. Byla prý velmi krásná a nesmírně nebezpečná, zejména pro muže a děti.
LILIT: Je známá též jako Královna noci. Objevuje se v dávných babylonských a židovských pověstech. Některé tvrdí, že byla stvořena jako žena pro Adama, ale přidala se ke zlým silám temnot.
LOOGAROO: Je čarodějnice-upír z karibských bájí. Její jméno pochází z francouzského loup garou, což znamená "měnící podoby".
NÁHROBEK: Upíří hrob lze poznat podle otvorů kolem náhrobku, jimiž může upír vycházet v podobě mlhy. Aby se tomu zabránilo, lila se do nich voda.
NOČNÍ NÁVŠTĚVY: Rumuni věřili, že upíři se pokoušejí v noci vrátit do svých domovů. Zabránit jim v tom může česnek pomazaný kolem dveří a oken.
NOČNÍ VYCHÁZKY: Náměsíčné bývají často děti. Člověk v hlubokém spánky se nevědomky prochází, obvykle s otevřenýma očima. Věřilo se, že je-li osoba náměsíčná, může se z jejího příbuzného, často bratra, stát upír.
NOSFERATU: To slovo pochází z řečtiny a znamená "roznašeč moru". Tak bývali upíři často popisováni. Později začalo v rumunštině znamenat upír či nemrtvý.
POHŘEBNÍ OBŘADY: Názor, že upíři přespávají v rakvích, se zrodil v 19. století, kdy se rakve začaly běžně používat.
POSVĚDCENÉ KORÁLKY: Katolíci používají růženec - posvěcenou šňůru korálku s křížkem - k počítání modliteb. Mohou se jím ale bránit i proti upírům.
SIRÉNY: Obludy s ženskou hlavou a ptačím tělem. Lákaly námořníky zpěvem na svůj ostrov, kde je zardousily a vysály jim krev.
SVÁTEK SVATÉHO JIŘÍ: Ve východní Evropě připadal tento svátek na 5. května, po noci hrůzy. Dnes se slaví ve většině Evropy 23. dubna. Sv. Jiří prý ochraňoval před upíry. TESÁKY: V lidových pověstech je o upířích zubech málo zmínek. Zubatí upíři se poprvé objevují v literatuře 19. století.
ÚPLNĚK: Lidé věřili, že za úplňku jsou noční tvorové jako vlci a netopýři čilejší. Někdy se říkalo, že právě paprsky úplňku probouzejí upíry z jejich mrtvolného spánku.
VAN HELSING: klasický lovec upírů
VÍRA V UPÍRY: Ve východoevropských zemích je zakořeněná víra v upíry. Zejména Rumuni pro ně mají mnoho výrazů, např. strigoi - létající v noci a sající krev spícím dětem. VLAD DRACULA: Bram Stoker dal své postavě Drákulovi skutečného předchůdce - valašského knížete Vlada Draculu. Jeho otec byl Vlad Dracul, to znamená ďábel nebo drak. Dracula je pak Draculův syn. Narodil se a vyrostl ve středověkém transylvánském městě Sighisoaře. Byl to krutý tyran, který nechal narazit na kůl tisíce lidí. To mu vyneslo jméno Vlad Napichovač. Jeho zločinům se nevyrovná žádný z krvavých tyranů v dějinách.
ŽÁDNÝ OBRAZ: Zrcadla se užívala při obřadech v mnoha náboženstvích. Lidé věřili, že zrcadlo odráží duši, kterou zlé bytosti nemají, a tak není co odrážet.

Postavy ze tří dílů

11. června 2009 v 12:19 | Alice |  Stmívání
Je jich celkem dost.

Moje první video

6. června 2009 v 11:39 | Alice |  My life, my world
Už dlouho jsem přemýšlela, jestli si vyrobím profil na YT a nakonec se mi to podařilo.
Tohle je moje první video, který jsem sestříhala. Sestříhala jsem ho sice už na začátku roku, ale nějak jsem neměla odvahu ho ukázat. No, ale nakonec jsem je tam dala.

Nový měsíc trailer i s titulkama

3. června 2009 v 20:10 | Alice |  Stmívání
Původně jsem chtěla taky udělat k traileru tptulky, ale po skoro hodině jsem to stejně vdala, protože se mi prostě nepodařilo dostat ty titulky z prostředka obrazovky :-((

Pokud budete mít zapnutých moc věcí(tj víc jak 4) tak se víám to bude sekat.
Fotky z NM

3. června 2009 v 12:21 | Alice |  Stmívání
Je to trochu neuspořádaný.

Den dětí

1. června 2009 v 16:47 | Alice |  My life, my world
Nevím, jestli se to ke mě ještě hodí, slavit den dětí, ale když mám jen tak dostat něco sladkýho, tak nikdy neodmítnu. Nejlepší dáreček za dnešek byl ale ten trailer. Myslím si, že jen málokdo s blogem o Stmívání si dneska článek s trailerem nepřidal. Navíc tohle video prozatím vede i na YT ve sledovanosti. Už se nemůžu dočkat, až půjdu do kina a navíc jem moc zvědavá na další trailery. doufám, že tam nebude jenom okolí forks, ale i Alicina a Belina cesta k Edímu....
Ale to jsem se už asni moc zakecala, co XD.

New moon trailer

1. června 2009 v 8:09 | Alice |  Stmívání
Dřív, než napíšu zbytek tohohle článku bych se chtěla omluvit těm, co si přečetli včerejší správu a čekali na railer na MTv a on byl přitom na MTv2.
Původně jsem ho chtěla sem přidat už včera, ale nedostala jsem se na počítač, takže tady to máte.
Ale ten Jacob jako vlk se mi zdá staršně úmělej.